Facebook twitter
produkty regionalne produkty tradycyjne izba produktu regionalnego i lokalnego nasze kulinarne dziedzictwo
Nasze Kulinarne Dziedzictwo Jakość Tradycja

Imprezy w pierwszym półroczu 2017

Jarmarki, kiermasze, targi w pierwszym półroczu 2017

W pierwszym kwartale 2017 roku odbędzie się wiele atrakcyjnych imprez, na których członkowie PIPRiL będą mogli zaprezentować i sprzedawać swoje produkty.


GRUNE WOCHE 2017  w Berlinie

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi zaprosiło członków Polskiej Izby Produktu Regionalnego i Lokalnego do udziału w Międzynarodowych Targach GRUNE WOCHE  w Berlinie w dniach 15-24 stycznia 2017 r. Ministerstwo zapewnia stoisko targowe bezpłatnie. Liczba stoisk jest ograniczona. Podróż i noclegi każdy wystawca opłaca sam. Można będzie sprzedawać swoje produkty.


FOOD SHOW 2017

Po raz pierwszy na terenie Międzynarodowe Centrum  Konkursowego w  Katowicach odbędą się targi Food Show 16-18 marca 2017 r. Targi te to unikalne wydarzenie biznesowe i kulinarne branży spożywczo-gastronomicznej w nowatorskiej formule spotkania profesjonalistów i pasjonatów. Na targach można promować produkty spożywcze, w tym żywność tradycyjną, regionalną i lokalną, oraz ich sprzedaż. Będzie możliwość uczestniczenia w ciekawych debatach i spotkaniach.


AGROTRAVEL 2017

IX Międzynarodowe Targi Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki AGROTRAVEL 2017
odbędą się 07-09 kwietnia 2017 na terenie Targów Kielce.

Specjalne ceny dla członków PIPRiL i posiadaczy znaków.  

Stoisko kiermaszowe jest wyposażone w: stół / lub blat ekspozycyjny, dwa krzesła, napis na fryzie, kosz na śmieci, podłączenie prądu.

 

ECOTIME 2017

ECOTIME Targi Produktów Ekologicznych, Tradycyjnych i Naturalnych odbędą się 8-9 kwietnia 2017 r., na terenie Targów w Kielcach. Tylko stoiska zabudowane. Specjalne ceny dla członków PIPRiL i posiadaczy znaków. 

 

REGIONALIA 2017

W dniach 21-23 kwietnia 2017 w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska ul. Marsa 56c w Warszawie odbędą się VI Targi Produktów Tradycyjnych i Ekologicznych. Dla wystawców PIPRiL i wytwórców produktów posiadających znak „Jakość Tradycja” cena za m2 obniżona.

„Regionalia” cieszą się dużym zainteresowaniem członków PIPRiL i posiadaczy znaku jakościowego „Smak i Tradycja”.


XX MAŁOPOLSKA GIEŁDA AGROTURYSTYCZNA 2017

Na terenie Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie w dniach 22-23 kwietnia 2017 r. odbędzie się XX Małopolska Giełda Agroturystyczna. Podobnie jak w ubiegłych latach organizatorami giełdy są: Uniwersytet Rolniczy w Krakowie, Małopolskie Stowarzyszenie Doradztwa Rolniczego, Centrum Rolnicze oddz. Kraków oraz inni. Należy kontaktować się z organizatorem: Centrum Kształcenia Ustawicznego Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie: tel./fax 12/ 662 51 75; targi@ur.krakow.pl do 14 marca 2017 r.


EXPO MAZURY w OSTRÓDZIE

Członkowie PIPRiL oraz wytwórców produktów posiadających znak „Jakość Tradycja” otrzymali zaproszenie na Festiwal Smaków oraz na Kiermasz cukierniczy „Na słodko” – 22-23 kwietnia 2017 r., które odbędą się na terenie tragów Expo Mazuty w Ostródzie.


WARSAW FOOD EXPO MIĘDZYNARODOWE TARGI ŻYWNOŚCI

w Nadarzynie k/ warszawy, centrum Targowo-Konferencyjne „PTAK” w dniach 1-3 czerwca 2017 r.  odbędą się Targi Żywności Warsaw Food Expo 2017. Na targach będą m.in.: duża oferta żywności z Polski i zagranicy; degustacje produktów i potraw; pokazy kulinarne; najnowsze trendy w parzeniu kawy. Specjalne ceny dla członków PIPRiL i posiadaczy znaków. 


STÓŁ DARÓW ZIEMI 2017 

Polska Izba Produktu Regionalnego i Lokalnego oraz Fundacja Ośrodka Edukacji Ekologicznej zawiadamiają, że festyn Międzynarodowego Dnia Ziemi, odbędzie się 4 czerwca 2017 r. (niedziela) w Warszawie na Polu Mokotowskim w Warszawie. Tegoroczny Dzień Ziemi jest poświęcony tematom związanym z ochroną różnorodności biologicznej. Jest to temat ważny i szczególnie nam bliski, zwłaszcza w kontekście efektu cieplarnianego, wzrostu zanieczyszczeń wód i powietrza.

Członkowie PIPRiL wezmą udział w ekspozycji „STÓŁ DARÓW ZIEMI – Produkty lokalne i tradycyjne bogactwem polskich regionów” na festynie DZIEŃ ZIEMI na ul. Rokitnicką na Polu Mokotowskim. Zaprezentowane zostaną produkty tradycyjne, regionalne i lokalne oraz posiadające znak Jakość Tradycja”.

 

PIKNIK POZNAJ DOBRĄ ŻYWNOŚĆ

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi organizuje w dniu 10 czerwca 2017 r. w Warszawie, Piknik Poznaj Dobrą Żywność, na który zaproszeni zostali członkowie Izby oraz firmy posiadające wyroby ze znakiem „Jakość Tradycja”.

Podczas Pikniku, który odbędzie się na terenie Toru Wyścigów Konnych „Służewiec” w Warszawie, promowana będzie polska żywność wysokiej jakości: produkty oznaczone znakiem Poznaj Dobrą Żywność, produkty regionalne i tradycyjne oraz ekologiczne, a także idee i założenia Programu Poznaj Dobrą Żywność. W trakcie tegorocznego Pikniku zwiedzający będą mogli zapoznać się z ofertą gospodarstw agroturystycznych, obejrzeć wystawę zabytkowych maszyn rolniczych, czy odwiedzić mini zoo ze zwierzętami gospodarskimi.


WARSZAWSKA UCZTA ŚWIĘTOJAŃSKA

Stołeczna Estrada zaprosiła członków PIPRiL i posiadaczy znaku „Jakość Tradycja” do udziału w Warszawskiej Uczcie Świętojańskiej, kiermaszu kulinariów i rzemiosła regionalnego w ramach największej imprezy plenerowej Warszawy – Wianki nad Wisłą 2017. Impreza odbędzie się 24 czerwca 2017 sobota, w godzinach 13:00-23:59. Miejsce wydarzenia bardzo atrakcyjne – Warszawa, Skwer 1 Dywizji Pancernej WP przy Multimedialnym Parku Fontann. Ciekawy program artystyczny, unikalna atmosfera oraz wyjątkowa lokalizacja (Stare Miasto, Wisła) sprawiają, że wydarzenie od lat przyciąga tysiące odwiedzających.