Facebook twitter
produkty regionalne produkty tradycyjne izba produktu regionalnego i lokalnego nasze kulinarne dziedzictwo
Nasze Kulinarne Dziedzictwo Jakość Tradycja

Narodowa Wystawa Rolnicza w Poznaniu

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi zaprosiło członków Polskiej Izby Produktu Regionalnego i Lokalnego oraz firmy, których produkty posiadają znak „Jakość Tradycja”, do udziału w Narodowej Wystawie Rolniczej. Wystawa odbędzie się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w dniach 30.11-2.12.2018.

 

Celem Wystawy, inicjatywy Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Pana Jana Krzysztofa Ardanowskiego, jest pokazanie aktualnego oblicza polskiej wsi i tego jak zmieniała się ona na przestrzeni lat. Będzie to również przedstawienie koncepcji współczesnej wsi charakteryzującej się: nowoczesnością, wielowarstwowością i szybkim rozwojem. Będzie to także okazją do zaprezentowania historii i tradycji polskiej wsi oraz obszarów wiejskich.

W tym samym czasie i miejscu odbędzie się Cavaliada – międzynarodowe zawody jeździeckie, na które składa się cykl halowych zmagań sportowych Cavaliada Tour. Celem Cavaliady jest popularyzacja jeździectwa jako dyscypliny sportowej i formy rekreacji oraz pobudzanie zainteresowania hodowlą koni. Imprezie będą towarzyszyć Targi Sprzętu Jeździeckiego, na których wystawcy zaprezentują ofertę sprzętu i akcesoriów jeździeckich. Cavaliada Tour to jedyny w Polsce cykl jeździeckich zawodów halowych autoryzowany przez Międzynarodową Federację Jeździecką (FEI)

W trakcie Narodowej Wystawy Rolniczej będą prezentowane i sprzedawane produkty wysokiej jakości. Wystawcy posiadający stare narzędzia: tłocznie, maselnice itp. oraz zdjęcia ilustrujące tradycyjne narzędzia i sposoby produkcji proszeni są o ich przywiezienie na organizowaną przez Izbę wystawę.

http://www.narodowawystawarolnicza.pl