Facebook twitter
produkty regionalne produkty tradycyjne izba produktu regionalnego i lokalnego nasze kulinarne dziedzictwo
Nasze Kulinarne Dziedzictwo Jakość Tradycja

Oddział Świętokrzyski

zachowania konsumentów w Polsce i na świecie ulegają stopniowym zmianom, a rosnąca ich świadomość żywieniowa znajduje odzwierciedlenie w zwiększonym popycie na tradycyjne i regionalne produkty. Coraz więcej osób stawia na kupowanie żywności wysokiej jakości. Nie wszyscy jednak mogą takie produkty kupić u siebie w sklepie, na bazarach czy dotrzeć bezpośrednio do producentów. Nowoczesny handel elektroniczny w sieci stawia nowe wyzwania i oferuje nowe możliwości. W ostatnim czasie na takie zakupy decyduje się coraz więcej konsumentów, stąd doskonałą propozycją są sklepy internetowe. Z drugiej strony – niezmiernie ważne jest, by konsumenci otrzymywali produkt gwarantowany, rekomendowany przez sprawdzone instytucje i uprawnione jednostki certyfikujące. 
 
Wychodząc naprzeciw tym trendom, jak również mając na uwadze jakość oferowanych wyrobów i wiarygodność oferty, Polska Izba Produktu Regionalnego i Lokalnego rozpoczyna budowę sklepu internetowego – sklepu wyjątkowego, gdyż oferującego wyłącznie produkty naszych członków a także posiadaczy certyfikatów uznanych, unijnych i krajowych, systemów jakości żywności. 
 
Organizacją i zarządzaniem sklepem będzie zajmowała się „BDGIzba” spółka powołana przez Oddział Świętokrzyski PIPRiL.
Obecnie prowadzone są prace związane z przygotowaniem oferty sklepu 
i umieszczeniem jej na sklepowym portalu. Nasza robocza domena to: tradycyjneregionalne.pl.
 
Sprawy związane z wzajemnymi rozliczeniami i logistyką dostaw będziemy uzgadniali indywidualnie z każdym producentem.
Korzystając z Państwa doświadczenia, prosimy także o merytoryczne wsparcie naszej inicjatywy i pomoc w jej realizacji. Czekamy na wszelkie uwagi i wskazówki. 
 
Zachęcamy zatem Państwa do udziału w tym przedsięwzięciu i włączenie swoich produktów do asortymentu naszego sklepu!
 
Tych z Państwa, którzy są zainteresowani naszą propozycją prosimy o kontakt z administratorami domeny. Wszelkie zapytania prosimy kierować do:
Pani Alicji Stępień – Prezesa Oddziału Świętokrzyskiego PIPRiL – tel. 606 464 932, 
Pani Agaty Harabin – odpowiedzialnej za sprawy techniczne - tel. 601 229 141
lub na adres: sklep@bdgizba.pl.
 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Polska Izba Produktu Regionalnego i Lokalnego Oddział Świętokrzyski przygotowuje się do wyjazdu na targi TAVOLA w Belgii.

W dniach 15-17 marca 2020 r. odbędą się międzynarodowe targi spożywcze TAVOLA w miejscowości Kortrijk, w Belgii. Targi TAVOLA należą do najważniejszych w Europie targów branży spożywczej, które stanowią miejsce wymiany kontaktów pomiędzy producentami i nabywcami wysokiej jakości produktów z branży spożywczej. Profil kupujących to zarówno hipermarkety, supermarkety, hurtownie zaopatrujące hotele, bary i restauracje, jak również kierownicy sklepów mało powierzchniowych.

W tym prestiżowym wydarzeniu będzie uczestniczyć również Polska Izba Produktu Regionalnego i Lokalnego Oddział Świętokrzyski na zaproszenie Domu Polski Wschodniej w Brukseli. To idealna okazja do zaprezentowania Izby, naszych przedsiębiorców i przedstawienia oferty produktowej na wspólnym polskim stoisku wystawienniczym. To także doskonała platforma do dialogu pomiędzy producentami a dystrybutorami żywności i możliwość nawiązania relacji biznesowych.

Nasi producenci otrzymali także zaproszenie od Ambasadora RP w Belgii Pana Artura Orzechowskiego na zorganizowane przez naszą ambasadę Forum Polskich Przedsiębiorców Spożywczych i kolację networkingową z udziałem polskich i belgijskich firm z sektora spożywczego.

 

Biuro Doradztwa Gospodarczego - BDGIZBA

W dniu 23.12.2019 r. została podpisana umowa spółki, a 30.12.2019 r. została wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego spółka pod nazwą Biuro Doradztwa Gospodarczego Polskiej Izby Produktu Regionalnego i Lokalnego Oddział Świętokrzyski Sp. z o.o. Powołana przez Oddział Świętokrzyski PIPRiL oraz Polskie Doradztwo Rolnicze Sp. z o.o. będzie realizowała zdania wspomagające na rzecz członków Izby oraz zadania statutowe Izby, jako spółka non profit.

Prezesem Zarządu została Pani Anna Rybak.Autorka projektów rozwojowych i innowacyjnych dla lokalnych i krajowych przedsiębiorstw, angażuje się także w realizację miękkich projektów doradczych i szkoleniowych. Do jej głównych obszarów działania należy audytowanie potrzeb biznesowych zgłaszających się przedsiębiorców oraz oferowanie proponowanych działań doradczych i szkoleniowych poprzez kojarzenie klientów z konkretnymi  ekspertami.

Siedziba spółki:
ul. Targowa 18, lok. 603, 25-001 Kielce,
tel. + 48 606 895 400, biuro@bdgizba.pl,
REGON: 385161348, NIP: 9592030168, KRS: 0000820877

Jednym z pierwszych działań nowej spółki będzie obsługa wyjazdu zagranicznego na targi Tavola 2020.