Facebook twitter
produkty regionalne produkty tradycyjne izba produktu regionalnego i lokalnego nasze kulinarne dziedzictwo
Nasze Kulinarne Dziedzictwo Jakość Tradycja

Z wielkim żalem i smutkiem...

Z wielkim żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci śp. Marii Siej, członkini Polskiej Izby Produktu Regionalnego i Lokalnego, od 40 lat właścicielki cukierni w Lubartowie.


Pani Maria żyła pełnią życia, robiła to co kochała – jej pasją i pracą było najwyższej jakości cukiernictwo. Wyszukiwała stare albo wykorzystywała rodzinne receptury i sprzedawała przepyszne ciasta i ciasteczka, cieszące się powodzeniem nie tylko w rodzinnym Lubartowie czy Lubelszczyźnie, ale też w Polsce i za granicą. Makowiec lubartowski, nagrodzony „Perłą 2016” w konkursie „Nasze Kulinarne Dziedzictwo-Smaki Regionów” i wpisany na Listę Produktów Tradycyjnych, słynna beza, szarlotka z razową mąką, lody z naturalnych składników w czterdziestu smakach znikały ze stoisk Marii Siej na wszystkich imprezach targowych czy kiermaszowych, w których brała udział.  

Była laureatką wielu nagród, w tym w 2019 r. drugiej nagrody w konkursie na „Najlepszy produkt tradycyjny Polski Wschodniej” oraz w grudniu 2019 r., na targach Ekogala, nagrody specjalnej za „Najlepszy produkt ekologiczny”. To co robiła, okraszała radością i witalnością. Będzie nam Jej brakowało.