produkty regionalne produkty tradycyjne izba produktu regionalnego i lokalnego nasze kulinarne dziedzictwo

Produkty posiadające Znak

LP

Firma

Certyfikaty

1

Średzka Spółdzielnia Mleczarska Jana

1. Masło Wielkopolskie

2

Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna im. Jarosława Dąbrowskiego Kruszewnia

1. Salceson Wiejski Kruszewski
2. Wątrobianka wiejska kruszewska
3. Kiełbasa wiejska kruszewska

3

Jędrzejowska Spółdzielnia Mleczarska

1. Masło ekstra jędrzejowskie
2. Jędrzejowski twarożek śmietankowy
3. Ser twarogowy naturalny świętokrzyski

4

Gminna Mleczarnia w Pierzchnicy sp. z o.o.

Ser twarogowy naturalny świętokrzyski

5

Wytwórcza Spółdzielnia Pracy „SPOŁEM” Kielce

1. Majonez kielecki
2. Musztarda kielecka delikatesowa stołowa
3. Ocet spirytusowy 10%

6

Gminna Spółdzielnia „Samopomoc Chłopska” Pyzdry

Chleb żytni tradycyjny

7

Spółdzielnia Mleczarska „Lazur”

Ser pleśniowy „ Lazur błękitny”

8

Kujawska Spółdzielnia Mleczarska Włocławek

1. Twaróg krajanka z Kujaw i Ziemi Dobrzyńskiej
2. Twaróg klinek z Kujaw i Ziemi Dobrzyńskiej

9

Spółdzielnia Mleczarska Udziałowców Strzałkowo

Masło ekstra

10

Gminna Spółdzielnia „Samopomoc Chłopska” Ozorków

1. Chleb gryczany
2. Chleb klasztorny
3. Chleb żytni tradycyjny
4. Chleb kozacki

11

PPMG „Galicja” Sp. z o.o. Niemcza

1 Przysmak Wołyński z Niemczy
2.Kiełbasa Niemczańska
3.Słonina marynowana z Niemczy
4.Szynka Wieprzowa Niemczańska
5. Kiełbasa Galicjanka z Niemczy
6. Mięso w Kawałkach Niemczańskie Domowe

12

Spółdzielnia Mleczarska „Rospuda”

Masło tradycyjne z Filipowa

13

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska Top-Tomyśl, Nowy Tomyśl

1. Gzik Wielkopolski
2. Wielkopolskie masło
3. Wielkopolski ser smażony

14

Gminna Spółdzielnia „Samopomoc Chłopska” Hajnówka

Chleb żytni tradycyjny

15

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska Olecko

1. Ser twarogowy naturalny z Warmii, Mazur i Powiśla
2. Masło naturalne z Warmii, Mazur i Powiśla

16

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska Chmielnik

1. Masło chmielnickie
2. Twaróg chmielnicki półtłusty

17

Powszechna Spółdzielnia Spożywców Kielce

1. Zraz kielecki w sosie własnym
2. Źurek kielecki
3. Chleb żytni razowy
4. Chleb pszenny graham

18

"WIR" Szproch i Pietrusiewicz Zakłady Mięsne Sp. Jawna Łopuszno

1. Kiełbasa świętokrzyska krajana

19

Polder Sp. z o.o.Łysomice

Kajmak

20

Gminna Spółdzielnia „Samopomoc Chłopska” Baranów

1. Chleb żytni tradycyjny
2. Szynka Nadwieprzańska

21

Gospodarstwo Lasochów z siedzibą w Oksie Leszek Stypuła

Karp z Oksy

22

Gminna Spółdzielnia „Samopomoc Chłopska” Szadek

1. Chleb żytni szadkowski
2. Wędzonka szadkowska
3. Chleb żytni tradycyjny
4. Kiełbasa wiejska szadkowska
5. Jabłecznik z Szadku

23

Produkcja i Sprzedaż Pieczywa - Lucyna Chociej Piekarnia „Ziarenko" Michałowo

Chleb żytni staropolski

24

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska Sanniki

Ser twarogowy półtłusty

25

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska Bochnia

1. Masło ekstra Bocheńskie
2. Twaróg tłusty Klinek

26

Zakład Piekarsko Ciastkarski „Dana” sp. jawna

Chleb razowy parzony z Ozorkowa

27

„Wiatrowy Sad” Grażyna Wiatr

Sok jabłkowy z Kałęczewa

28

Masarnia z Ubojnią Alina Kowalska Sulejów

Kiełbasa Bilska

29

Spółdzielnia Mleczarska „KaMos”

Kamiennogórski ser pleśniowy

30

Gospodarstwo Pasieczne Robert Pucer Bartnik Mazurski Kętrzyn

Miód lipowy z Barcji

31

Marcin Dobrowolski, Wetlina

Schab wołyński w ziołach

32

Gospodarstwo Rybackie w Starzawie Sp. z o.o.

1. Karp ze Starzawy
2. Karp po starzawsku

33

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska, Międzybórz

Masło tradycyjne

34

Jadwiga Czerwczak, Kiełpin

Lody tradycyjne domowe

35

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska, Garwolin

1. Twaróg tłusty garwoliński
2. Twaróg półtłusty garwoliński

36

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Głuchowie

1. Twaróg półtłusty z Głuchowa
2. Masło ekstra z Głuchowa

37

Spółdzielnia Usługowo-Handlowa „Jedność” w Bieruniu

Chleb żytni tradycyjny

38

Zakład Rzeźniczo-Wędliniarski Stanisław Katusza

1. Kiełbasa krucha z Białej Góry
2. Szynka dojrzewająca z Białej Góry
3. Schab pieczony z Białej Góry

39

Gminna Spółdzielnia „Samopomoc Chłopska” Warta

Chleb żytni tradycyjny

40

Gminna Spółdzielnia „Samopomoc Chłopska” Chełmek

Chleb żytni tradycyjny

41

Gminna Spółdzielnia „Samopomoc Chłopska” Praszka

Chleb żytni tradycyjny

42

Przedsiębiorstwo Produkcyjne Katarzyna Tomasz Rembowscy, Żukowo

Sok jabłkowy tłoczony

43

Jaśkowa Zagroda SC Elżbieta Wilczyńska, Alicja Wilczyńska, Napachanie

Zakwas do żuru

44

SemCo SGNiP Krystyna Just, Szamotuły

Olej rzepakowy z Wielkopolski

45

PPHU Vitacorn Sp. z o.o., Poznań

1. Olej rzepakowy z Wielkopolski
2. Olej z pestek dyni

46

Zakład Przetwórstwa Rolno-Spożywczego „Wiórek” Marek Nyćkowiak, Poznań

Powidła śliwkowe – węgierkowe

47

PHP Tradycyjne Jadło Beata Lis, Środa Wlkp.

1 polędwica królewska pieczona - oczekuje
2. szynka olchowa wlkp.

48

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Oleśnie

masło ekstra z Olesna

49

AGRO-DANMIS Gramowscy Sp. J. , Wyszyny

ser twarogowy z mleka koziego

50

Przetwórnia Owocowo-Warzywna Gryszczeniówka Monika Kurzawa Gryszczenia, Oborniki Wlkp.

powidła z węgierek

51

Browar „Fortuna” Sp. z o.o. Krzysztof Panek, Miłosław

Miłosław Pilzner

52

Gospodarstwo Rybackie Jerzy Ćwiertnia

Karp z Bylin

53

Chata Walichnowska Spółka z o.o., Sokolniki

1. golonka walichnowska
2. szynka walichnowska
3. boczek walichnowski

54

PPHU Stefan Koziński, Ozorków

1. chleb solecki
2. ciastka soleckie

55

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Bychawie

1. Masło z Bychawy
2. Twaróg półtłusty z Bychawy
3. Twaróg tłusty z Bychawy
4. Twaróg chudy z Bychawy

56

Wiejski Stół Dr Maryniak Józef Maryniak, Skórzewo

kiełbasa wiejska wędzona dojrzewająca

57

PPHU Mark's Spółka z o.o., Sokolniki

1. golonka walichnowska
2. szynka walichnowska
3. boczek walichnowski

58

PPHU Grabowski Piekarnictwo-Cukiernictwo,Pabianice

Ciastka świątnickie

59

Zakład Piekarsko-Ciastkarski Gołębiewska s.c., Rzgów

Pierniczki owsiane - zawieszona produkcja

60

Consonni Bartelak spółka cywilna, Kamyk

Ciasto drożdżowe maślane

61

ELITA Grupa Producentów Sp. z o.o., Głowno

Jabłka z Doliny Mrogi

62

Rzeźnictwo-Wędliniarstwo Stefan Słociński, Bukowiec

Leberka Wielkopolska

63

Sad Sandomierski Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością

Sok tłoczony z sandomierskich jabłek *

64

Przetwórnia Owoców i Warzyw Robert Kowalkowski

Powidła śliwkowe z Lubawy *

65

Z.P.H.U. Stanpol Jan Skawski, Młoszowa

salceson wiejski

66

Pasieka Rodzinna Marta i Ireneusz Bęben „Miody Napękowskie”

Miód spadziowo – nektarowy z Napękowa

67

Młyn Zbożowy Jerzy Łaszkiewicz i Synowie Sp. j., Szadek

1. Mąka żytnia szadkowska

2. Mąka pszenna szadkowska

68

Zakład Przetwórstwa Mięsnego Henryk Kołdras, Bochnia

1. Kiełbasa zwyczajna od Kołdrasa

2. Kiełbasa wiejska od Kołdrasa

3. Kiełbasa krakowska od Kołdrasa

4. Salceson od Kołdrasa

69

NOWICKI NATURALNIE Jacek Nowicki, Ostrzeszów

 smalec ze skwarkami

70 Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska Limanowa Mleko od krów rasy Polska Czerwona
71 PPHU Zakład Piekarniczy Elżbieta Olszyńska

1. Chleb razowy z Koluszek  
2. Chleb żytni z Koluszek    
3. Chleb staropolski z Koluszek

72 PWPUiH Inter Solar Sp. z o.o.

1. Buczkowskie pierogi z pieca   
2. Zalewajka łódzka

73 ZKAS VITANA Jerzy Płachta

1. Fasola biała  z Ponidzia
2. Fasola Piękny Jaś z Ponidzia
3. Melisa  z Ponidzia
4. Mięta  z Ponidzia
5. Kasza jaglana  z Ponidzia
6. Kasza jęczmienna  z Ponidzia
7. Pęczak  z Ponidzia
8. Groch łuszczony z Ponidzia

74 Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Bidzinach Krówka kielczanka
75

Średzka Spółdzielnia Mleczarska Jana

1. Maślanka naturalna prosto z masielnicy   
2. Smietanka kremowa

76

Cukiernicza Spółdzielnia „Roksana”

1. Sople choinkowe  
2. Krówka mleczna strzyżowska

77

Browar „Edi” Edward Wilk

Wschowskie piwo tradycyjne jasne

78

Wyrób Wędlin Tradycyjnych WOLAREK Sp.jawna B.Wolarek W.Wolarek

Kiełbasa Tradycyjnie Wyrabiana

79

Firma Produkcyjno-Handlowo-Usługowa „Pola” Jan Krzyszczak

Chleb żytni wygnanowski

80

PPH Klimeko Bogusław Klimczak

Masło ekstra z Klimeko

81

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Bidzinach

1. Krówka kielczanka    
2. Kasza jaglana z prosa Gierczyckiego

82

Elżbieta Krajewska

1. Ciasto z Nagawek    
2. Ciasto drożdżowe z Nagawek  
3. Ciasto kruche z Nagawek

83

Gawor – Produkcja Wędlin Jakość i Tradycja

1. Szynka Podstolego    
2. Kiełbasa wiejska z Podstolic  
3. Kiełbasa Piaszczańska  
4. Boczek gotowany z Podstolic

84

Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska Rymanów

Chleb żytni tradycyjny

85

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska Włoszczowa

Masło włoszczowskie extra

86

Piekarnia R. Dobrowolski Halina Dobrowolska

Chleb żytni kielecki

87 Sad Danków Dawid Piechota Powidła śliwkowe z Sadu Danków
88 Uzdrowisko Busko-Zdrój S.A. Naturalna woda mineralna Buskowianka Zdrój w opakowaniach szklanych

 



* produkty, które są w certyfikacji

 

UWAGA! Certyfikat zgodności nr Z/13/6/13/BW dla Schabu Wędzonego z Ziołami produkcji Masarni Warmińskiej Szymon Masłowski, z dniem 28.02.2013 r. został unieważniony z powodu nie wywiązywania się przez producenta z warunków umowy.