produkty regionalne produkty tradycyjne izba produktu regionalnego i lokalnego nasze kulinarne dziedzictwo

Produkty posiadające Znak

LP

Firma

Certyfikaty

1

Średzka Spółdzielnia Mleczarska Jana

1. Masło Wielkopolskie

2

Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna im. Jarosława Dąbrowskiego Kruszewnia

1. Salceson Wiejski Kruszewski
2. Wątrobianka wiejska kruszewska
3. Kiełbasa wiejska kruszewska

3

Jędrzejowska Spółdzielnia Mleczarska

1. Masło ekstra jędrzejowskie
2. Jędrzejowski twarożek śmietankowy
3. Ser twarogowy naturalny świętokrzyski

4

Gminna Mleczarnia w Pierzchnicy sp. z o.o.

Ser twarogowy naturalny świętokrzyski

5

Wytwórcza Spółdzielnia Pracy „SPOŁEM” Kielce

1. Majonez kielecki
2. Musztarda kielecka delikatesowa stołowa
3. Ocet spirytusowy 10%

6

Gminna Spółdzielnia „Samopomoc Chłopska” Pyzdry

Chleb żytni tradycyjny

7

Gminna Spółdzielnia „Samopomoc Chłopska” Dynów

Chleb żytni tradycyjny

8

Spółdzielnia Mleczarska „Lazur”

Ser pleśniowy „ Lazur błękitny”

9

Kujawska Spółdzielnia Mleczarska Włocławek

1. Twaróg krajanka z Kujaw i Ziemi Dobrzyńskiej
2. Twaróg klinek z Kujaw i Ziemi Dobrzyńskiej

10

Spółdzielnia Mleczarska Udziałowców Strzałkowo

Masło ekstra

11

Gminna Spółdzielnia „Samopomoc Chłopska” Ozorków

1. Chleb gryczany
2. Chleb klasztorny
3. Chleb żytni tradycyjny
4. Chleb kozacki

12

PPMG „Galicja” Sp. z o.o. Niemcza

1 Przysmak Wołyński z Niemczy
2.Kiełbasa Niemczańska
3.Słonina marynowana z Niemczy
4.Szynka Wieprzowa Niemczańska
5. Kiełbasa Galicjanka z Niemczy
6. Mięso w Kawałkach Niemczańskie Domowe

14

Spółdzielnia Mleczarska „Rospuda”

Masło tradycyjne z Filipowa

15

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska Top-Tomyśl, Nowy Tomyśl

1. Gzik Wielkopolski
2. Wielkopolskie masło
3. Wielkopolski ser smażony

16

Gminna Spółdzielnia „Samopomoc Chłopska” Hajnówka

Chleb żytni tradycyjny

17

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska Olecko

1. Ser twarogowy naturalny z Warmii, Mazur i Powiśla
2. Masło naturalne z Warmii, Mazur i Powiśla

18

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska Chmielnik

1. Masło chmielnickie
2. Twaróg chmielnicki półtłusty

19

Powszechna Spółdzielnia Spożywców Kielce

1. Zraz kielecki w sosie własnym
2. Źurek kielecki
3. Chleb żytni razowy
4. Chleb pszenny graham

20

"WIR" Szproch i Pietrusiewicz Zakłady Mięsne Sp. Jawna Łopuszno

1. Kiełbasa świętokrzyska krajana

21

Polder Sp. z o.o.Łysomice

Kajmak

22

Gminna Spółdzielnia „Samopomoc Chłopska” Baranów

1. Chleb żytni tradycyjny
2. Szynka Nadwieprzańska

23

Gospodarstwo Lasochów z siedzibą w Oksie Leszek Stypuła

Karp z Oksy

24

Gminna Spółdzielnia „Samopomoc Chłopska” Szadek

1. Chleb żytni szadkowski
2. Wędzonka szadkowska
3. Chleb żytni tradycyjny
4. Kiełbasa wiejska szadkowska

25

Produkcja i Sprzedaż Pieczywa - Lucyna Chociej Piekarnia „Ziarenko" Michałowo

Chleb żytni staropolski

26

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska Sanniki

Ser twarogowy półtłusty

27

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska Bochnia

1. Masło ekstra Bocheńskie
2. Twaróg tłusty Klinek

28

Zakład Piekarsko Ciastkarski „Dana” sp. jawna

Chleb razowy parzony z Ozorkowa

29

„Wiatrowy Sad” Grażyna Wiatr

Sok jabłkowy z Kałęczewa

30

Masarnia z Ubojnią Alina Kowalska Sulejów

Kiełbasa Bilska

31

Spółdzielnia Mleczarska „KaMos”

Kamiennogórski ser pleśniowy

32

Gospodarstwo Pasieczne Robert Pucer Bartnik Mazurski Kętrzyn

Miód lipowy z Barcji

33

Marcin Dobrowolski, Wetlina

Schab wołyński w ziołach

34

Gospodarstwo Rybackie w Starzawie Sp. z o.o.

1. Karp ze Starzawy
2. Karp po starzawsku

35

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska, Międzybórz

Masło tradycyjne

36

Jadwiga Czerwczak, Kiełpin

Lody tradycyjne domowe

37

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska, Garwolin

1. Twaróg tłusty garwoliński
2. Twaróg półtłusty garwoliński

38

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Głuchowie

1. Twaróg półtłusty z Głuchowa
2. Masło ekstra z Głuchowa

39

Spółdzielnia Usługowo-Handlowa „Jedność” w Bieruniu

Chleb żytni tradycyjny

40

Zakład Rzeźniczo-Wędliniarski Stanisław Katusza

1. Kiełbasa krucha z Białej Góry
2. Szynka dojrzewająca z Białej Góry
3. Schab pieczony z Białej Góry

41

Gminna Spółdzielnia „Samopomoc Chłopska” Warta

Chleb żytni tradycyjny

42

Gminna Spółdzielnia „Samopomoc Chłopska” Chełmek

Chleb żytni tradycyjny

43

Gminna Spółdzielnia „Samopomoc Chłopska” Praszka

Chleb żytni tradycyjny

44

Przedsiębiorstwo Produkcyjne Katarzyna Tomasz Rembowscy, Żukowo

Sok jabłkowy tłoczony

45

Jaśkowa Zagroda SC Elżbieta Wilczyńska, Alicja Wilczyńska, Napachanie

Zakwas do żuru

46

VIN KON SA Konin

Wino z czarnej porzeczk i*

47

SemCo SGNiP Krystyna Just, Szamotuły

Olej rzepakowy z Wielkopolski

48

PPHU Vitacorn Sp. z o.o., Poznań

1. Olej rzepakowy z Wielkopolski
2. Olej z pestek dyni

49

Zakład Przetwórstwa Rolno-Spożywczego „Wiórek” Marek Nyćkowiak, Poznań

Powidła śliwkowe – węgierkowe

50

„Rzeźnictwo Zyguła Zbąszynek” Sp. z ograniczoną odpowiedzialnością Sp. k., Zbąszynek

1. Polędwica wędzona *
2. Kiełbasa rzeszowska pieczona *
3. Kiełbasa śląska parzona *
4. Kiełbasa wiejska pieczona *
5. Kiełbasa jałowcowa pieczona podsuszana *
6. Kiełbasa polska surowa wędzona *

51

Zakład Mięsny „Niewieścin” Sp. z o.o.

1. Kiełbasa krakowska pieczona sucha *
2. kiełbasa myśliwska pieczona sucha *
3. polędwica wędzona *
4. szynka tylna wędzona *

52

PHP Tradycyjne Jadło Beata Lis, Środa Wlkp.

1 polędwica królewska pieczona - oczekuje
2. szynka olchowa wlkp.

53

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Oleśnie

masło ekstra z Olesna

54

AGRO-DANMIS Gramowscy Sp. J. , Wyszyny

ser twarogowy z mleka koziego

55

Przetwórnia Owocowo-Warzywna Gryszczeniówka Monika Kurzawa Gryszczenia, Oborniki Wlkp.

powidła z węgierek

56

M.I.K. Irena Janczukowicz-Kosewska, Łostowice

żuławski olej rzepakowy tłoczony na zimno *

57

Browar „Fortuna” Sp. z o.o. Krzysztof Panek, Miłosław

Miłosław Pilzner

58

Gospodarstwo Rybackie Jerzy Ćwiertnia

Karp z Bylin

59

Dwór Ustronie Maciej Barton, Trzebień

parzybroda wielkopolska *

60

Chata Walichnowska Spółka z o.o., Sokolniki

1. golonka walichnowska
2. szynka walichnowska
3. boczek walichnowski

61

PPHU Stefan Koziński, Ozorków

1. chleb solecki
2. ciastka soleckie

62

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Bychawie

masło z Bychawy

63

Wiejski Stół Dr Maryniak Józef Maryniak, Skórzewo

kiełbasa wiejska wędzona dojrzewająca *

64

PPHU Mark's Spółka z o.o., Sokolniki

1. golonka walichnowska
2. szynka walichnowska
3. boczek walichnowski

65

PPHU Grabowski Piekarnictwo-Cukiernictwo,Pabianice

Ciastka świątnickie

66

Zakład Piekarsko-Ciastkarski Gołębiewska s.c., Rzgów

Pierniczki owsiane

67

Consonni Bartelak spółka cywilna, Kamyk

Ciasto drożdżowe maślane *

68

ELITA Grupa Producentów Sp. z o.o., Głowno

Jabłka z Doliny Mrogi

69

Rzeźnictwo-Wędliniarstwo Stefan Słociński, Bukowiec

Leberka Wielkopolska

70

Sad Sandomierski Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością

Sok tłoczony z sandomierskich jabłek *

71

Przetwórnia Owoców i Warzyw Robert Kowalkowski

Powidła śliwkowe z Lubawy *

72

Z.P.H.U. Stanpol Jan Skawski, Młoszowa

salceson wiejski *

73

Pasieka Rodzinna Marta i Ireneusz Bęben „Miody Napękowskie”

Miód spadziowo – nektarowy z Napękowa *

74

Młyn Zbożowy Jerzy Łaszkiewicz i Synowie Sp. j., Szadek

1. Mąka żytnia szadkowska *

2. Mąka pszenna szadkowska *

75

Zakład Przetwórstwa Mięsnego Henryk Kołdras, Bochnia

1. Kiełbasa zwyczajna od Kołdrasa *

2. Kiełbasa wiejska od Kołdrasa *

3. Kiełbasa krakowska od Kołdrasa *

4. Salceson od Kołdrasa *

76

NOWICKI NATURALNIE Jacek Nowicki, Ostrzeszów

 smalec ze skwarkami *

 



* produkty, które są w certyfikacji

 

UWAGA! Certyfikat zgodności nr Z/13/6/13/BW dla Schabu Wędzonego z Ziołami produkcji Masarni Warmińskiej Szymon Masłowski, z dniem 28.02.2013 r. został unieważniony z powodu nie wywiązywania się przez producenta z warunków umowy.