Facebook twitter
produkty regionalne produkty tradycyjne izba produktu regionalnego i lokalnego nasze kulinarne dziedzictwo
Nasze Kulinarne Dziedzictwo Jakość Tradycja

Oddział Świętokrzyski

Polskie Kulinaria - Busko-Zdrój

Polska Izba Produktu Regionalnego i Lokalnego zaprasza na imprezę "POLSKIE KULINARIA" w dniach 2-4 września 2022 w Busku-Zdroju.

W programie m.in.: jarmark norbertański, pokazy kulinarne, warsztaty, konkursy, degustacje, gry, zabawy dla dzieci oraz występy artystyczne...

  

Targi spożywcze w Tavoli

W dniach 20-22 marca 2022 roku, we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego, Oddział Świętokrzyski PIPRiL uczestniczył w międzynarodowych targach spożywczych TAVOLA w belgijskim Kortrijk. W ramach targów, w gmachu Ambasady RP w Brukseli, 22 marca członkowie Oddziału byli obecni na Forum Przedsiębiorców Branży Spożywczej,  zorganizowanego przez Dom Polski Wschodniej w Brukseli i Zagraniczne Biuro Handlowe PAIH w Amsterdamie.

Targi TAVOLA należą do najważniejszych w Europie targów branży spożywczej – to  miejsce wymiany kontaktów pomiędzy producentami i nabywcami wysokiej jakości produktów z branży spożywczej. TAVOLA specjalizują się w żywności i napojach klasy premium. Zarówno liderzy rynku, jak i drobni rzemieślnicy gwarantują niezwykły asortyment ściśle wyselekcjonowanych delikatesów oraz pyszne produkty z najwyższej półki. Na stoisku wystawienniczym, udostępnionym bezpłatnie  przez Dom Polski Wschodniej w Brukseli, członkowie Oddziału promowali produkty swoich firm.

W ramach Forum Przedsiębiorców Branży Spożywczej w Ambasadzie RP w Brukseli odbyło się seminarium  na temat możliwości ekspansji na rynki Beneluksu dla polskich firm z  branży spożywczej oraz spotkania networking’owe i rozmowy przy stoiskach firm.

 

Więcej:

https://www.izbaprodukturegionalnego.org.pl/77-targi-spozywcze-tavola-w-belgii

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Biuro Doradztwa Gospodarczego - BDGIZBA

W dniu 23.12.2019 r. została podpisana umowa spółki, a 30.12.2019 r. została wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego spółka pod nazwą Biuro Doradztwa Gospodarczego Polskiej Izby Produktu Regionalnego i Lokalnego Oddział Świętokrzyski Sp. z o.o. Powołana przez Oddział Świętokrzyski PIPRiL oraz Polskie Doradztwo Rolnicze Sp. z o.o. będzie realizowała zdania wspomagające na rzecz członków Izby oraz zadania statutowe Izby, jako spółka non profit.

Prezesem Zarządu została Pani Anna Rybak.Autorka projektów rozwojowych i innowacyjnych dla lokalnych i krajowych przedsiębiorstw, angażuje się także w realizację miękkich projektów doradczych i szkoleniowych. Do jej głównych obszarów działania należy audytowanie potrzeb biznesowych zgłaszających się przedsiębiorców oraz oferowanie proponowanych działań doradczych i szkoleniowych poprzez kojarzenie klientów z konkretnymi  ekspertami.

Siedziba spółki:
ul. Targowa 18, lok. 603, 25-001 Kielce,
tel. + 48 606 895 400, biuro@bdgizba.pl,
REGON: 385161348, NIP: 9592030168, KRS: 0000820877

Jednym z pierwszych działań nowej spółki będzie obsługa wyjazdu zagranicznego na targi Tavola 2020.