produkty regionalne produkty tradycyjne izba produktu regionalnego i lokalnego nasze kulinarne dziedzictwo

Perły 2011

"Perła 2011" produkt

  1. Województwo dolnośląskie 
    Beata i Zenon Feszczuk za chleb z młyna żytni na zakwasie
  2. Województwo kujawsko-pomorskie 
    Agnieszka Zamojska za podpiwek kujawski
  3. Województwo lubelskie 
    Janina Bańka za gruszkę suszoną kraśnicką
  4. Województwo lubuskie
    Maria i Edward Wilk, Browar EDI za piwo wschowskie ciemne
  5. Województwo lubuskie
    Jan Skałecki za syrop z buraka cukrowego
  6. Województwo małopolskie
    „Bacówka” L. Szot sp. Komandytowa za brawusia z kómory
  7. Województwo małopolskie
    Zenon Szewczyk za fasolę z orzełkiem
  8. Województwo mazowieckie
    Halina Witkowska za fafernuchy
  9. Województwo mazowieckie
    Violetta i Dariusz Marcinowscy Gospodarstwo Rolne za Likier Radziwiłłowski
  10. Województwo opolskie
    Adam i Grzegorz Ptak Z. P. M. „Bocian” za cwaniaka karłowickiego
  11. Województwo podkarpackie
    P. P. M. „Taurus” sp. z o.o. za kiełbasę swojską pilzneńską
  12. Województwo podkarpackie
    Alina Becla PPHU „AWB” Handzlówka za śliwkę węgierkę suszoną
  13. Województwo podlaskie
    Łukasz Ancypo za kumpiak podlaski
  14. Województwo podlaskie
    Danuta Popko za ser narwiański dojrzewający
  15. Województwo podlaskie
    Urszula Grajewska Bar „Smakosz” za węgorza po rajgrodzku
  16. Województwo pomorskie
    Mirosława Gawryszewska-Górczyńska 
    Gospodarstwo Agroturystyczne „ Gawryś” za śledzia „po rybacku”
  17. Województwo śląskie
    VISA BELL sp. z o.o. za kopalnioki
  18. Województwo świętokrzyskie
    Grażyna i Andrzej Borkowscy Gospodarstwo Ogrodnicze “Szymanówka”
    za morelę sandomierską “Zaleszycką”
  19. Województwo warmińsko-mazurskie
    Wytwórnia Wędlin Wiesława Dreszlera za półgęsek
  20. Województwo wielkopolskie
    Beata Futyma Gospodarstwo Ekologiczne “Farma pod Świerkami” za Cygier
  21. Województwo wielkopolskie
    Beata Walkowiak za szparagi kiszone
  22. Województwo zachodniopomorskie
    F.B.H.U. „Modehpolmo” sp. z o.o. za złotą sieję wędzoną „Miedwiankę” 

"Perły 2011" potrawa

  1. Województwo dolnośląskie
    Wiesława i Ireneusz Kocbuchowie Gospodarstwo AgroEko „Wiecha” 
    za roladki z młodej wrzosówki
  2. Województwo dolnośląskie
    Daniel Pukos i Łukasz Anusz „Karczma Łemkowska”
    za kiesełycię
  3. Województwo kujawsko-pomorskie
    Cecylia Jaskólska 
    za roladki z gęsi
  4. Województwo kujawsko-pomorskie
    Irena Kubiak 
    za „zacirki kruszyńskie”
  5. Województwo lubelskie
    Gminne Koło Aktywnych Kobiet z Fajsławic 
    za zupę chłopską
  6. Województwo lubelskie
    Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. Św. Jana z Dukli
    za chłodnik lubelski i pierś z kaczki
  7. Województwo lubuskie
    Irena Wróbel
    za farsz w koszulce z sosem pomidorowym
  8. Województwo mazowieckie
    Violetta i Dariusz Marcinowscy Gospodarstwo Rolne
    za dworski rosół z kapłona
  9. Województwo opolskie
    Marta Sikorska Restauracja „Laurentius” 
    za panćkraut z żeberkami
  10. Województwo pomorskie
    Gospodarstwo Agroturystyczne „U Chłopa”
    za zupę z dyni po chłopsku
  11. Województwo sląskie
    Koło Gospodyń Wiejskich Podlesice
    za zalewajkę i kluchy „połom bite”
  12. Województwo warmińsko-mazurskie
    Krystyna i Stanisław Dziodko Firma Gastronomiczna „Krys-Stan”
    za bażanta pieczonego
  13. Województwo warmińsko-mazurskie
    Małgorzata Ołów „Sandacz”
    za pierogi ze szczupaka z twarogiem i kawiorem
  14. Województwo wielkopolskie
    „Jaśkowa Zagroda” Napachanie
    za śledzie w oleju rydzowym i szare kluchy z okrasą i kapustą zasmażaną
  15. Województwo zachodniopomorskie
    Bolesław Sobolewski i Dariusz Majewski, restauracja „Na Kuncu korytarza”
    za udo z gęsi z kluseczkami
  16. Województwo zachodniopomorskie
    Mariusz Siwak i Tomasz Madera „PARK HOTEL”
    za zrazy z dzika w sosie własnym, faszerowane śliwką i warzywami

 

Klucz do polskiej spiżarni

  1. Danuta Bagińska – woj. podlaskie
  2. Grażyna Szelągowska – woj. kujawsko-pomorskie
  3. Marianna Wiktorowicz – woj. lubelskie
  4. Janusz Bartczak – woj. zachodniopomorskie