Facebook twitter
produkty regionalne produkty tradycyjne izba produktu regionalnego i lokalnego nasze kulinarne dziedzictwo
Nasze Kulinarne Dziedzictwo Jakość Tradycja

Aktualności

Zaproszenie do udziału w wyjezdzie studyjnym

Zaproszenie do udziału w wyjezdzie studyjnym

Zapraszamy do udziału w wyjeździe studyjnym  pn. Produkty lokalne szansą na rozwój przedsiębiorczości inspirowanej dziedzictwem województwa dolnośląskiego w dniach 24-27 października 2023 w ramach operacji  pn. „Produkty lokalne szansą na rozwój przedsiębiorczości inspirowanej dziedzictwem”
news

Polskie tłumaczenie "Ogólnych zasad higieny żywności"

Wychodząc naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom rodzimych przedsiębiorców z branży spożywczej, gastronomicznej i handlowej, Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych (IJHARS) przygotowała polskie tłumaczenie najnowszej, międzynarodowej edycji „Ogólnych zasad higieny żywności” z rozdziałem obejmującym system HACCP.
Zapraszamy do udziału w konkursie „Przyjazna Wieś”

Zapraszamy do udziału w konkursie „Przyjazna Wieś”

zwracamy się do was z zaproszeniem do udziału i uprzejmą prośbą o pomoc w wypromowaniu Przyjaznej wsi. Po kilku latach przerwy,wznawiamy konkurs na najlepsze projekty realizowane przy wsparciu finansowym Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
news

List w sprawie systemu Nutri-Score

Uprzejmie informujemy, że we wrześniu 2022 r. rumuński odpowiednik UOKiK (AUTORITATEA NAȚIONALĂ PENTRU PROTECȚIA CONSUMATORILOR – ANPC) ogłosił zakaz stosowania systemu Nutri-Score na opakowaniach produktów spożywczych w całej Rumunii.
Konkurs dla piekarni rzemieślniczych

Konkurs dla piekarni rzemieślniczych

Ogólnopolski konkurs przeznaczony był dla małych, lokalnych lub regionalnych piekarni. Finały regionalne odbyły się we wszystkich województwach. Konkurs odbywał się w ramach projektu „KROMKA.PL”, finansowanego z Funduszu Promocji Ziarna Zbóż i Przetworów Zbożowych.
Produkty wysokiej jakości

Produkty wysokiej jakości

Gospodarstwo „Figa” Rodziny Maziejuków to ekologiczne gospodarstwo z Podkarpacia. Podczas Targów Natura Food w Łodzi zdobyło medal w ekologicznym plebiscycie Organic Life Top 50. To lista „najbardziej inspirujących bohaterów ekologii i etyki w Polsce w 2022!” – tak brzmi hasło tego konkursu. To już 11 nagroda dla tego koziego gospodarstwa z Mszany. Należącego do Stowarzyszenia „Polska Ekologia”. Trzeba dodać, firmy znanej i cenionej.
Apel do członków PIPRiL

Apel do członków PIPRiL

W związku z tragiczną sytuacją za naszą wschodnią granicą – wojną Ukrainy z Rosją o wolność Ojczyzny – przybywa do Polski wielu uciekinierów, głównie kobiety i dzieci...
news

Protest przeciwko znakowaniu systemem Nutri-Score

19 stycznia 2022 roku, z inicjatywy Polskiej Unii Producentów Soków, wysłane zostało pismo do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi – wspólne stanowisko branży rolno-spożywczej dotyczące „projektu przeciwdziałania wprowadzeniu obowiązkowego systemu znakowania wartością odżywczą opartego na kolorach (traffic lights) tj. systemu Nutri-Score”, który ma być systemem obowiązkowym w UE.
Wieś polska zaprasza…

Wieś polska zaprasza…

Polska wieś, słynąca z sielskich krajobrazów, smakowitej kuchni i gościnności, to idealne miejsce na letni wypoczynek. Pobyt na wsi daje nie tylko możliwość obcowania z naturą, ale również to idealna propozycja, dla tych którzy pragną na chwilę zapomnieć o zgiełku miasta, szybkim tempie życia czy stresującej pracy.
news

Rozwój obszarów wiejskich w oparciu o turystykę kulinarną

Zapraszamy do udziału w operacji pn. „ Rozwój obszarów wiejskich w oparciu o turystykę kulinarną”
news

Informacja na temat etykietowania żywności

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi uprzejmie informuje, że Komisja Europejska opublikowała System dotyczący informacji na temat etykietowania żywności – FLIS od ang. Labelling Information System.
Aktualizacja danych członków

Aktualizacja danych członków

Prosimy Członków PIPRiL o przesyłanie informacji dot. zmian nazwy firmy, adresu lub telefonu i adresu e-mail. Najlepiej pobrać deklarację członkowską i na niej podać nowe dane.
Poradnik dla KGW

Poradnik dla KGW

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z Poradnikiem dla KGW przygotowanym w ramach operacji „Lokalne, regionalne i tradycyjne szansą dla Kół Gospodyń Wiejskich II".
1,5% na zachowanie tradycji i dziedzictwa kulinarnego

1,5% na zachowanie tradycji i dziedzictwa kulinarnego

Żywność produkowana z dobrej jakości surowców, metodami tradycyjnymi, według sprawdzonych receptur, bez konserwantów, polepszaczy i innych środków chemicznych jest wpisana w dziedzictwo kulinarne naszego kraju. Takie produkty wytwarzają setki lokalnych firm: masarnie, piekarnie, mleczarnie, przetwórnie warzyw i owoców.
Jak otwierać zakładki

Jak otwierać zakładki

„Nasze Kulinarne Dziedzictwo” oraz znak „Jakość Tradycja”? Wystarczy „kliknąć” odpowiedni znak graficzny, umieszczony w lewej części strony.